Ponad dwie godziny temu zakończyła się w Piwnicy Kany w Szczecinie dyskusja zorganizowana przez Nieformalną grupę dla średniozaawansowanych. Dyskusje pod tytułem GENDER – czy zjada dzieci?
Temat jak najbardziej aktualny. Ugrupowania prawicowe i część mediów przestrzegają od wielu tygodni przed zagrożeniem wobec dzieci i młodzieży płynącym ze strony gender, głównie dlatego, że – ich zdaniem – „ideologia” ta ma niszczycielski wpływ na rodzinę i moralność, zmusza niemalże (a na pewno daje przyzwolenie) do zmiany płci, seksualizuje i deprawuje najmłodszych.
„Ideologia gender to intelektualne AIDS XXI w.” (źródło: http://www.uwazamrze.pl/artykul/1013287.html?print=tak&p=0)
Z Listu pasterskiego na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku:
W kwietniu 2013 roku zostały opublikowane standardy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w odniesieniu do edukacji seksualnej, prowadzące do głębokiej deprawacji dzieci i młodzieży. Promują one m.in. masturbację dzieci w wieku przedszkolnym oraz odkrywanie przez nie radości i przyjemności, jakie płyną z dotykania zarówno własnego ciała, jak i ciała rówieśników. Elementy tych tzw. standardów są aktualnie wdrażane – powtórzmy: najczęściej bez wiedzy i zgody rodziców – np. w projekcie Równościowe przedszkole, współfinansowanym przez Unię Europejską. Autorki „Równościowego przedszkola” proponują między innymi, by w ramach zabawy chłopcy przebierali się za dziewczynki, dziewczynki za chłopców, a reszta dzieci zgadywała, kim są i tłumaczyła, dlaczego tak uważa. Projekt ten zawiera wiele innych podobnych kontrowersyjnych propozycji.
***
Po co właściwie potrzebna jest w polskich placówkach oświatowych edukacja gender?
Prowadzące spotkanie stwierdziły jednoznacznie, po przestawieniu statystyk dotyczących przemocy w polskich domach, nierówności płacowych w miejscach zatrudnienia, barier uniemożliwiających kobietom awansowanie, znikomego odsetku kobiet w zarządach firm czy w polityce, że najlepiej jest działać profilaktycznie na młode społeczeństwo.
Profilaktyka działań genderowych ma przede wszystkim:
- zmienić dotychczasowy sposób kształtowania i oceniania dzieci jedynie przez pryzmat stereotypów dotyczących obydwu płci,
- doprowadzić do tego by oczekiwania wobec osób nie wynikały ze stereotypów dotyczących ról życiowych przypisywanych płciom
- zapobiegać segregacji osób ze względu na płeć.
- zniwelować wywieranie wpływu na zachowania dzieci, poprzez wpajanie: „nie bądź babą”, „bądź silny”, chłopcy nie płaczą”, „dziewczynce to nie wypada”, „bądź skromna” itp.
***
Dziękujemy za porcję skomasowanej wiedzy i rzeczowe przedstawienie tematu.
Sądzimy, że po tym podobnych spotkaniach i dyskusjach nie pozostaje nic innego jak tylko pozytywnie zaszczepiać najbliższe otoczenia, po to by profilaktyka gender uzdrawiała chore relacje w naszym społeczeństwie. Tego sobie i Wam życzymy!