fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

 

„ – Kocham cię! Proszę, zostań! – podeszła do niej i z całej siły wyrwała jej z ręki bluzkę. – Nie wyjeżdżaj.

Patrzyła na Adę. Ta z westchnieniem sięgnęła do walizki. Nie odzywała się. Nie patrzyła na nią. Anna poczuła, że za chwile dostanie ataku histerii. Musi cos zrobić! Wyrwała jej z ręki kolejna rzecz. I kolejną. Przez chwile w milczeniu odbierała ubrania, w końcu zorientowała się, że coś jest nie tak. Kierunek nie ten. Uświadomiła sobie, ze niemal wszystkie rzeczy zostały już ułożone na materacu. Zdziwiona spojrzała na Adę.

– Kotku – Ada odwróciła się w jej stronę z uśmiechem na twarzy – ja się r o z p a k o w u j ę – szepnęła i wyciągnęła rękę, aby odsunąć kosmyk włosów spadający na jej czoło.”

 

Recenzje/Opinie:

Akcja książki dzieje się w mazurskim Ośrodku Rozwoju Osobistego WYSPA, do którego zjeżdżają w poszukiwaniu sensu życia sfrustrowani bogacze. Pojawia się tam również pracoholiczka Anna oraz bogata z domu Ada z córeczką i jej ojcem Michałem. I jak to w romansach bywa, panie zakochują się w sobie, ale zanim ich miłość będzie miała szansę rozkwitnąć, zmierzą się z tajemnicami z przeszłości obu, rodzinnymi sekretami i podłą eks-partnerką jednej z nich i tragedią z przeszłości drugiej.

Cały tekst: http://kobiety-kobietom.com/literatura/recenzja.php?art=1177

 

Życie rodzinne świstaka; Anna Arendt

Niezależna Oficyna Wydawnicza Harpun, Poznań 2009

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>