W ramach III Kalejdoskopu Różnorodności

serdecznie zapraszamy Panie na weekendowy pobyt w Mariańskim Młynie,

malowniczym miejscu usytuowanym nad rzeką i jeziorem.

 

marian1

fot. Mirosław Cofta

Do dyspozycji będziemy miały stylowe pokoje, z łazienkami i tarasami wychodzącymi na rzekę, w otoczeniu zieleni. Pomieszczenia są klimatyzowane i ogrzewane, wyposażone sprzętem i urządzeniami z początku ubiegłego wieku. Wieczory możemy spędzać w sali kominkowej, w której można oddać się tanecznym rytmom lub na zewnątrz, przy ognisku, nad jeziorem. Stara kuźnia będzie miejscem naszego warsztatu, a artystyczne atelier na strychu młyna miejscem naszych kobiecych przemian.

 

W cenie:

 • 2 noclegi w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami (przyjazd w piątek 13 czerwca od godz. 17.00 do 20.00, wyjazd 15 czerwca do godz. 17.00), dojazd we własnym zakresie, wyjedziemy w pobliże po osoby potrzebujące,
 • warsztat antyprzemocowy dla kobiet*: w sobotę 11.00-13.00 i 15.00-17.00 (4 godziny zegarowe),
 • spacer i opowieści o Sydonii von Bork, córce szlacheckiej, oskarżanej o czary (niedziela),
 • potańcówka w kuźni,
 • ubezpieczenie NNW.

Koszt: 160 zł, obowiązuje przedpłata do 15 maja 2014r.

Ilość miejsc: 10, decyduje kolejność zgłoszeń, rezerwacja miejsc do 5 maja, zapisy na e-mail: strefakobietszczecin@gmail.com z dopiskiem: „MARIANOWO”.

Wyżywienie: proponujemy 2 opcje wyżywienia: u gospodarzy młyna (pyszne i obfite) – 25 zł/1 os. za obiad, 15 zł/1 os. za śniadanie lub we własnym zakresie, składkowo, zakupując np. ręcznie wytwarzany chleb z Chlebowego Domu, produkty regionalne czy nalewki, wiejskie jajka na poranną jajecznicę przyrządzoną pod okiem gospodarzy, czy specjały na wieczornego grilla.

Za dodatkową, niewielką opłatą (dla chętnych):

– profesjonalny makijaż i indywidualne porady od zawodowej makijażystki (w ramach kobiecych przemian) + niespodzianka,

– korzystanie z rowerów,

– wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych.

Lokalizacja: Mariański Młyn, ul. Młyńska 1, Marianowo, woj. zachodniopomorskie (ok. 50 km od Szczecina i 20 km od Stargardu Szczecińskiego)

 

* Warsztat antyprzemocowy:

Warsztat w oparciu o film “Killing Us Softly 3. Advertising’s Image of Women” („Delikatnie nas zabijają. Obrazy kobiety w reklamach”) wg. pomysłu i scenariusza Jean Kilbourne.

 • Emisja filmu (34 min.) – Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych wykorzystanych do krytycznej analizy wizerunku kobiet i poruszenia takich tematów jak uprzedmiotowienie, fragmentaryzacja, seksualizacja, pornografia i przemoc. Przedstawimy również przegląd najpopularniejszych reklam współcześnie wykorzystywanych przez media.
 • Warsztat (3,5 godz.) – tematyka ćwiczeń m.in.: obsesja szczupłości, fragmentaryzacja i uprzedmiotowienie ciała kobiet, przemoc wobec kobiet, kult młodości, seksualizacja nastolatek.

 

Po tym warsztacie na długo przestaniecie być obojętne na wszechobecne reklamy!

 

fot. Mirosław Cofta

fot. Mirosław Cofta

fot. Mirosław Cofta

fot. Mirosław Cofta

fot. Mirosław Cofta

fot. Mirosław Cofta

 1. Maga says:

  TU młyn przeszłości i widok na młym, a dokladnie kuźnię młyńską, od strony jeziora.
  file:///C:/Users/Ma%C5%82gosia/Desktop/11.jpg
  file:///C:/Users/Ma%C5%82gosia/Desktop/marian%20m%C5%82yn.jpg

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>