„Nie można wyprosić współtwórców listem poleconym”, a jednak można. Bulwersująca sprawa dotycząca szczecińskiej profesorki Ingi Iwasiów, pomysłodawczyni i współtwórczyni konkursu  literackiego, której listownie podziękowano za współpracę. Ogólnopolska Nagroda Literacka dla Autorki „Gryfia” bez jej udziału, po 2-letniej kadencji. Beacie Kozak z kwartalnika „Zadra” również nie przedłużono kadencji. 

„Nagroda Literacka dla Autorki Gryfia jest jedynym konkursem w Polsce, który promuje kobiety-pisarki. Przełamuje stereotypy, że twórczość kobiet to coś podrzędnego. Napływają prace z najwyższej półki. Dotychczas odbyły się dwie edycje. Równolegle do konkursu i dla jego uatrakcyjnienia organizowany jest Festiwal Literatury Kobiet Gryfia, który prowadzi Uniwersytet Szczeciński i także profesor Inga Iwasiów.” – tak było jeszcze w tym roku.

Dlaczego „Kurier”, jeden z trzech podmiotów Gryfii (pozostałe 2, to Uniwersytet Szczeciński i miasto Szczecin) w taki sposób postanowił zakończyć współpracę z panią profesor, o tym w artykule poniżej.

Źródło: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,14810618,Inga_Iwasiow_usunieta_z_jury_nagrody_literackiej_Gryfia_.html?as=1

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>