13 – 14 grudnia w Szczecińskim Inkubatorze Kultury!

 

11023_10152600231114755_548570594666145517_n

 

Informacja pochodzi z https://www.facebook.com/events/1550581201851957/?ref_dashboard_filter=upcoming

***

Maraton Pisania Listów to największe wydarzenie w Polsce dotyczące praw człowieka. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.

Szczecińska edycja tegorocznego maratonu poświęcona będzie 3 bohaterom:
– Kobiety i dziewczęta z MKHONDO – Przypadek miejscowości Mkhondo w RPA pokazuje problem dostępu do opieki zdrowotnej dla kobiet w ciąży. W 25% przypadków śmierci kobiet podczas ciąży i porodu dałoby się uniknąć, gdyby miały one dostęp do opieki w czasie ciąży. W ramach Maratonu będziemy się domagać poszanowania praw kobiet i dziewcząt z Mkhondo.

– Społeczność z BHOPAL – W tym roku mija 30 lat od tragedii wycieku gazu w Bhopalu w Indiach. Katastrofa miała poważne długotrwałe i międzypokoleniowe negatywne skutki dla sytuacji praw człowieka członków lokalnej społeczności. Ponad 500 000 ocalałych jest rannych lub niepełnosprawnych, a środowisko wciąż skażone wyciekiem. Katastrofa w Bhopalu jest studium przypadku nieudanych prób rozliczenia korporacji, która dopuściła się złamania praw człowieka.

– Paraskevi Kokkoni – Romka mieszkająca w Grecji. Ona i jej niepełnosprawny umysłowo 23-letni siostrzeniec zostali pobici przez lokalnych mieszkańców w rasistowskim ataku. W listopadzie 2013 roku trzej mężczyźni zostali oskarżeni o poważne uszkodzenia ciała Paraskevi i jej siostrzeńca. Jednak sąd nie uwzględnił poprzednich rasistowskich ataków.

Chcielibyśmy aby problemy osób pokrzywdzonych nie były istotne jedynie przez maratonową dobę. Zorganizowaliśmy więc coś specjalnego. Przyjdź i zobacz, że Szczecin nie jest obojętny na ludzkie cierpienie. Naszą akcję zgodzili się wesprzeć szczecińscy artyści i działacze. Już 13 grudnia będziecie mogli się przekonać w jaki sposób.

W ubiegłym roku, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy ponad 200 000 listów, które pomogły wielu osobom. Dzięki zaangażowaniu aktywistów i aktywistek z całego świata powstało ponad 2 miliona apeli! Dołącz do nas także w tym roku. Twój list ma znaczenie!

Zapraszamy do odwiedzenie naszej strony internetowej na której zobaczycie, którzy artyści i działacze nas wspeirają! http://www.maratonpisanialistow.pl/

Mamy również swój fanpage na twitterze!
https://twitter.com/AmnestySzczecin/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>