Czasem pojawiają się w głowie błyski, które warto, a nawet koniecznie trzeba, zapisać, bo są tak cenne, kolorowe, że szkoda, żeby odpłynęły. Tak było z pomysłem na projekt, nad którym teraz intensywnie pracujemy. Zaczęło się od tytułu: KIM JEST KOBIETA, KTÓRA MIESZKA WE MNIE? On był właśnie tym błyskiem, zostawił ślad w głowie, poruszył i właściwie od razu wszystko było dla nas jasne, jak całość powinna wyglądać.

Z założenia Strefa Kobiet jest miejscem dla kobiet, ale równolegle miejscem przez kobiety tworzonym. Bo Strefa i nasze w niej działania, a szczególnie warsztaty odblokowujące w kobietach ich uśpione lub nieuświadamiane sobie dotąd potencjały, ma być kołem zamachowym, początkiem, rozruchem zaśniedziałej maszynerii. Przychodzą do nas cudowne kobiety, mądre, wykształcone, zadbane, ale już po pierwszych minutach okazuje się, że często niepewne swoich zasobów, zagubione, nie potrafiące z dumą mówić o swoich sukcesach (ba, często deprecjonujące wszelkie swoje osiągnięcia)…  Po uczestnictwie w cyklu warsztatów stwierdzają, że coś się w nich poruszyło, pobudziło – nie zawsze jeszcze na początku łatwe do zidentyfikowania, że poczuły więcej sił i chęci, żeby dokonywać w swoim życiu zmian… Warsztaty kiedyś się kończą (lub potrzeba uczestniczenia w nich) i przychodzi czas na odnajdywanie się w rzeczywistości, czas na wychodzenie z dotychczasowej strefy komfortu, na moszczenie się w nowym miejscu lub na funkcjonowanie w starym, ale w inny sposób. To dla wielu pierwszy od lat poważny egzamin. Po jakimś czasie odzywają się do nas, chwalą swoimi sukcesami, dzielą osiągnięciami, mówią dokąd doszły lub w którą stronę pójść postanowiły. To niesamowite obserwować, jak wzmocniona wiara w siebie może zmienić czyjeś życie.

I ten moment własnie postanowiłyśmy wykorzystać w naszym autorskim projekcie KIM JEST KOBIETA, KTÓRA MIESZKA WE MNIE? Zaprosiłyśmy do niego mądre, wartościowe kobiety, takie które chcą podzielić się z innymi kobietami swoimi umiejętnościami, swoją wiedzą czy pomysłami.

***

Przewidywany czas I edycji projektu: luty – czerwiec 2015

Zaprosimy Was do pracy w małych grupach, do 10 osób.

***

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń przedstawimy już wkrótce (tym bardziej, że warsztaty z makijażu zaplanowałyśmy od 3 lutego!), a tymczasem ogólny zarys:

Tematy warsztatów i szkoleń*:

1. Warsztaty z makijażu – cykl warsztatowy (5 spotkań + sesja zdjęciowa)

2. Porady prawnicze

3. Warsztaty kulinarne (sushi, vege)

4. Warsztaty taneczne, gracji

5. Szkolenie z podstaw kynologii

6. Warsztaty wychowawcze

7. Szkolenie Podatek dochodowy od osób fizycznych PIT

8. Warsztaty dot. zakładania działalności gospodarczej

9. Warsztaty z rękodzieła

 

i in.

* Katalog wydarzeń mamy wciąż otwarty – zgłoś się do nas ze swoją propozycją, jeżeli masz ochotę. Zachęcamy!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>