Za nami kolejna odsłona MATECZNIKA Teatru Kana.

W ub. sobotę, 5 marca, równo o 20.30 prof. Inga Iwasiów rozpoczęła wieczór dedykowany jej najnowszej powieści – „Pięćdziesiątce” – od słów: Przez większość życia siedziałam w szafie. Od czasu do czasu próbowałam powiedzieć komuś prawdę, ale nikt nie przyjmował jej do wiadomości, więc wracałam w półmrok wyłożony grubym papierem.

Życie wewnętrzne kobiet – często pełne lęków, zmagań, w osamotnieniu, w poczuciu niezrozumienia ze strony najbliższych, wpisane w z góry określone ramy… Życie matek, córek, kobiet na starcie, tych dobiegających do mety, tych na zakręcie, tych na szczycie i tych rozpoczynających nowy etap, pełnych wiary, silnych, ale też tych zrezygnowanych i tych podnoszących się po razach… Nasze wewnętrzne życie. Życie za szczelnymi zasłonami. Bo nic nie wymaga tak szczelnych zasłon jak życie wewnętrzne, pisała Inga Iwasiów w „Bambino”.

Dziękujemy Indze za energetyczną i pełną ciepła rozmowę o tematach trudnych i ważnych.

Dziękujemy Teatrowi Kana za zaproszenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na spotkanie i tak żywo reagowali na poruszane przez nas tematy.

W „Pięćdziesiątce” jest wiele bardzo wartościowych zdań – smaczków, które można wyłowić, wnikliwie smakując tekst. Jedno z nich zasmakowało nam w sposób szczególny: Nie wszystko potrafi się zregenerować, zwłaszcza samo życie. Tak więc jeszcze intensywniej chłoniemy to co tu i teraz.

Do następnych spotkań i do prawdziwego smakowania i dotykania życia!

 

projekt matecznik

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Iwasiów_Kana

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Iwasiów_Kana

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Iwasiów_Kana

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Iwasiów_Kana

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Iwasiów_Kana

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>