10629496_383415151818251_4264075651194999567_o

W poniedziałek, 8 grudnia o godz.19:00 wzięłyśmy udział w otwarciu wystawy ceramiki dedykowanej herbacie oraz w spotkaniu z autorem Grzegorzem Ośródką, garncarzem. Grzegorz opowiadał o rodzajach herbaty i tradycyjnie używanych naczyniach do jej parzenia w Chinach i Japonii i jako mistrz ceremonii serwował nam aromatyczne napoje.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. 6 rodzajów cennych herbat, każda inna: różny aromat, smak, a więc i odmienne czasy parzenia, w różnych temperaturach wody.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Wszystkie naczynia wytworzone przez Grzegorza, przemyślane, funkcjonalne, piękne, w klimacie.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Czajniczki, podstawki, czarki do picia herbaty, naczynia do przelewania.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Żadna kropla podczas zaparzania nie może się zmarnować. Jedne czajniczki, o większych oczkach sitek, służą do szybkiego wylewania napoju, z innych (jak powyżej) herbata wysącza się wolniej.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Z czajniczka do naczynia, a zaraz potem do czarek.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Degustacja. Jednym bardziej smakował biała, innym czarna, zielona, a jeszcze innym czerwona.

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

fot. Stowarzyszenie Strefa Kobiet. Na talerzu u góry widać zawartości czajniczków. To całkowicie odmienne doznania smakowe od tych, do których jesteśmy przyzwyczajone, pijąc herbaty w naszych domach.

 

Dziękujemy za zaproszenie! Było warto!

Prawdziwa uczta w sympatycznym towarzystwie i w klimatycznym i przyjaznym, jak zwykle, miejscu –

Kafle na Końskim Kieracie, Szczecin! (https://www.facebook.com/kafle.vege)

Polecamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>