Fundacja Strefa Kobiet oraz Ośrodek Teatralny Kana

mają zaszczyt zaprosić

na wernisaż wystawy prac Mai Wolnej

„To nie jest czarno-białe”

13 listopada godz. 19.00

Miejsce: Piwnica Kany, Pl. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Maja Wolna uświetni swą osobą otwarcie wystawy.

Zapraszamy serdecznie.

Wystawa organizowana jest w ramach Projektu Matecznik oraz Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. W tym roku kampania odbywa się pod hasłem: “From Peace in the Home to Peace in the World: Make Education Safe for All!”

.

Niektóre prace Mai Wolnej możecie również zobaczyć w siedzibie naszej fundacji ( TU )

plakat Strefa_MW_PKANY_maly

Maja Wolna

Urodzona w 1980 r. Obroniła dyplom w Pracowni Drzeworytu na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2005 r. Aktualnie pracuje na dwóch uczelniach jako adiunkt doktor. Prowadzi indywidualne zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Animacji oraz na WIT w Warszawie na Wydziale Grafiki.

Swoje prace prezentowała m.in. na wystawie Passion for Freedom w Unit24 Gallery oraz Mall Galleries w Londynie. Jest lauretką w międzynarodowych konkursach. Zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w kategorii plakatów ideowych. Współpracuje z Gazetą Wyborczą. Angażuje się w problemy społeczne, zwłaszcza dotyczące przemocy, wolności i praw człowieka. Jest m.in. autorką serii prac o przemocy wobec kobiet w islamie. Plakaty, ilustracje, kolaże stanowią część jej artystycznej pracy. Obecnie eksperymentuje z nowymi projektami wykorzystując wideo, malarstwo, dźwięk oraz czerpiąc z dotychczasowych doświadczeń w zakresie grafiki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>