30 października o 16.00, zgodnie z umową, spotkałyśmy się w Kluboksięgarni FIKA, na Wałach Chrobrego 3 w Szczecinie. Oczywiście w spódnicach 😉

Bardzo dziękujemy za gościnę cudownej gospodyni tego przyjaznego miejsca, fascynatce wartościowej literatury, Małgosi Narożnej. Obdarowałyśmy siebie kolejnymi kilkoma perełkami, książkami, w których każdy detal jest przemyślany i istotny. Jeszcze rezonuje poprzednio otrzymana – „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej (z niesamowicie ważnymi ilustracjami samej autorki), a już przeglądamy i wczytujemy się w „Skarpety i papiloty” Julii Holewińskiej, dramat dla dzieci, pięknie ilustrowany przez Roberta Romanowicza, „Lalę Lolka” Katarzyny Boguckiej oraz „Strażaczkę” Piotra Wawrzeniuka, ilustrowaną przez Dorotę Wojciechowską.

Żeby było ciekawiej i przyjemniej Dorotę spotkałyśmy w Fice, ha! taka miła niespodzianka! Dorota, mimo młodego wieku, jest już bardzo ważną osobą: pierwsza ilustrowana przez nią książka „Kosmonautka” dostała się na listę 200 najlepszych książek dla dzieci z całego świata. Lista ta jest co roku przygotowywana przez Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Tu więcej: http://dwojciechowska.blogspot.com/

Wkrótce będziemy Was zarażały naszymi zdobyczami w Strefie Aktywnego Rodzica (pojawią się wpisy), bo warto propagować dobra literaturę dla naszych milusińskich.

Moja mama jest

strażaczką.

Gasi pożary,

a wieczorem gasi światło

w moim pokoju.

Gdy tata ją chwali, oblewa się

rumieńcem. /Strażaczka, Wawrzeniuk, s. 25/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>