Po warsztacie KOBIETY MAJĄ GŁOS i po spektaklu PROJEKT MATKA wieczorem, w ubiegłą sobotę, wzięłyśmy udział w spotkaniu z p. Dorotą Smoleń, redaktorką, felietonistką, dziennikarką, recenzentką i blogerką, która prowadzi blogi od-rana-do-wieczora.blog.pl, czytam-dzieciom.blogspot.com, współtworzy dwiechochelki.pl, koordynuje akcję charytatywną „Macierzyństwo bez lukru”. Jest autorką książek „Mamo dasz radę!” i „Jaś Pierwszoklasista i Połykacz Liter”, z psychologiem Karoliną Piękoś napisała poradnik „Sześciolatki w szkole”. Spotkanie odbyło się w Teatrze Kana w ramach kolejnej odsłony Projektu MATECZNIK i miało wiele mówiący tytuł: Macierzyństwo bez lukru i szminki.

Nie żałuję lat spędzonych z dziećmi w domu, ale też nie nazwę tego czasu sielanką czy celebrowaniem macierzyństwa. W moim przypadku było to raczej miotanie się między zajmowaniem się dziećmi, a wielką potrzebą samorealizacji, nieustanne wyszarpywanie czasu dla siebie i swoich pasji, żeby mieć poczucie, że nie jestem tylko maszyną do sprawnego prowadzenia domu.  (fragment „Mamo, dasz radę! Macierzyństwo od A do Z”, s. 48).

Przeczytajcie książkę, bo warto. Podarujcie ją innym kobietom, żeby zrozumiały, że macierzyństwo, oprócz pięknych chwil, składa się też z wielu wyzwań, przynosi rozczarowania, stawia duże wymagania i że jest to całkowicie normalne. Podzielcie się nią z mężczyznami – oni również powinni poznać prawdziwą twarz macierzyństwa. A może przy okazji Wasi partnerzy czy dorośli już synowie podzielą się z Wami swoimi refleksjami na temat własnych dylematów o tacierzyństwie. Wychowanie to wspólne wyzwania i obowiązki! Dialog i wzajemne wsparcie są bardzo ważne!

Ciekawej lektury książek i blogów!

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>