Pani minister ds. integracji Cecila Kyenge z włoskiego rządu, Włoszka z Kongo, lekarka z wykształcenia Bardzo rozpoznawalna postać, narażona na rasistowskie ataki, obrzucanie bananami podczas wystąpień publicznych, koledzy politycy „od niechcenia rzucali porównania do goryla, sugerowali wprowadzanie plemiennych obyczajów we Włoszech, albo że powinna być zgwałcona, bo dopiero wtedy poczułaby co to znaczy być ofiarą”.
Europa, XXI wiek, nie chce się wierzyć! „W proteście przeciw rasizmowi na szczytach władzy w Europie do Rzymu zjechali się ministrowie ds. równego traktowania z całej Europy, w tym z Polski, aby dać wyraz poparcia, solidarności z minister Kyenge i gremialnie zaprotestować przeciw rasizmowi w ogóle.” 

O to czy w Polsce dzieją się podobnie rzeczy dziennikarze pytali pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz. Pani minister opowiadała o innych, nie mniej bolesnych, wystąpieniach i atakach Plaków przeciwko Polakom czy obcokrajowcom, o walkach międzypartyjnych, do których wykorzystuje się najdelikatniejsze często wspomnienia, bohaterów narodowych, sprowadza do parteru dobre imię i wartości. 

Całość poniżej. Polecamy!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>