Tekst Anny Dryjańskiej na temat Marszu Świeckości, który odbył się wczoraj w Krakowie. Zadziwiające ja mało wzmianek na ten temat było w mainstreamowych mediach, co biorąc pod uwagę przemawiających na marszu, m.in. Joannę Senyszyn czy Wandę Nowicką, jest bardzo nieprawdopodobne.
Wygląda na to, że świeckość państwa w tym roku to temat mało medialny i… wygodny.
 
Cyt.: „Wydawałoby się, że w państwie, w którym dopiero buduje się społeczeństwo obywatelskie, wszelkie formy masowych działań w sferze publicznej zasługują na odnotowanie. Forma tego odnotowania to odrębna kwestia. Tymczasem okazuje się, że media głównego nurtu nabrały wody w usta i nie informują o tym, co dzieje się w Krakowie. Tak w sobotę wieczorem wyglądały wyniki wyszukiwania w Google dla Marszu Świeckości:

Google.pl

W wynikach nie ma ogólnokrajowej ani krakowskiej Gazety.pl, TVN24.pl, TokFm.pl czy Onet.pl. Redakcje milczą o Marszu Świeckości, ale za to informują o tym jak wyglądał Kraków na widokówkach z początku XX wieku (news Gazeta.pl), wypadku drogowym (TVN24.pl), fotoradarach (TokFm.pl) czy tegorocznych zbiorach miodu lipowego (Onet.pl). Więcej na: http://annadryjanska.natemat.pl/75637,media-bez-swieckosci

**
Dziś, w niedzielę 22 IX, ilość informacji nt. Marszu Świeckości w Internecie nie zwiększyła się. Sprawdziłyśmy – głucha cisza! Więcej wpisów poświęcono wczorajszemu meczowi piłki nożnej Crakovia Kraków – Wisła Kraków!!!
[SSK]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>