W dniu dzisiejszym otrzymałyśmy bardzo miłego maila, z zaproszeniem z berlińskiej galerii sztuki Pigasus Polish Poster Gallery od Pani Joanna Bednarski na otwarcie wystawy MAJA WOLNA From Wolna With Love | Poster Art.Bardzo polecamy, Berlin nie jest daleko, a prace Mai Wolnej warto obejrzeć na żywo. My na pewno pojedziemy.

MAJA WOLNA

Artystka urodzona w Poznaniu w 1980r. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2005 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem. Obecnie pracuje i wykłada jako asystentka w Pracownii Plakatu II, ASP Poznań i prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Maja Wolna bierze udział w wielu międzynarodowych konkursach, grupowych i indywidualnych wystawach na całym świecie. W 2010 r. jej praca została nagrodzona złotym medalem w kategorii plakatów ideowych na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. W 2006 projekt Mai Wolnej zajął II miejsce w Międzynarodowym konkursie na plakat „Anti-Aids-Ukraine” w Charkowie.Jest autorką serii palkatów o muzułmański Kobietach („Spoza zasłony. Próba spojrzenia na kobietę w islamie w 15 odsłonach”). Plakaty, projekty graficzne, grafiki, ilustracje, kolaże to tylko część jej prac. Obecnie Maja pracuje nad artystycznym video w oparciu o swoje doświadczenia graficzne.

Jej prace prezentowane były dotąd m.in. w Akureyri (Islandia), Unit24 Gallery w Londynie i na 17 Międzynarodowym Festiwalu Plakatu i Grafiki w Chaumont. Współpracuje między innymi z Gazetą Wyborczą, Feminoteką i  magazynami „Film”, „Zwierciadło”, „Arteon”.

Tym samym mamy przyjemność ogłosić, że Maja Wolna przekazała nam kilka swoich plakatów. Zaprezentujemy je Państwu oficjalnie w sobotę na otwarciu siedziby naszego Stowarzyszenia, na które serdecznie zapraszamy. Sobota, 8 marca, godz. 14.15.

Fot. Maja Wolna

Fot. Maja Wolna


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>