„Książka „Etyka w modzie” weszła na rynek w marcu 2013. Podzielona jest na dwie części – polskojęzyczną i anglojęzyczną. Została rozesłana na największe uczelnie ekonomiczne i artystyczne na całym świecie. Podzielona jest na 8 rozdziałów z czego 6 dotyczy tematów traktowania ludzi w przemyśle odzieżowym, ekologii, zwierząt, futer i skór egzotycznych.”
Książka radzi, by przed zakupem odzieży zwracać uwagę na metki, po to aby zdać sobie sprawę, gdzie zostały uszyte, wykonane. Świadomość warunków pracy i wysokości płac biednej ludności np. Bangladeszu może spowodować, że częściej sięgniemy po wytwory rynku lokalnego, nie wspierając w ten sposób polityki wyzysku wielkich koncernów. 
Z kolei świadomość konsumentów na temat hodowli np. tzw. zwierząt futerkowych może spowodować, że powstające masowo również w Polsce fermy przestaną mieć rację bytu. Zamienniki ze sztucznych skór i futer są równie piękne, a nie okupione cierpieniem zwierząt.
Źródło: http://natemat.pl/73771,co-bedzie-modne-jesienia-etyka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>