Felieton Tadeusza Bartosa o ostatnich doniesieniach bp Nycza o przygotowaniach dzieci do komunii. Otóż przystąpienie do komunii będzie możliwe tylko po odpowiednim przygotowaniu. Co jak wykazuje auto, nie jest zgodne z nauką kościoła. Nie wolno odmawiać ani sakramentu chrztu ani komunii ani małżeństwa. Nikomu.

Więcej na ten temat: http://tadeuszbartos.natemat.pl/73575,czego-uczyli-mnie-w-szkole

Cyt: „Fakt, że duchowni nie informują wierzących o ich prawach jest poważnym nadużyciem, można by wręcz śmiało powiedzieć, że – jeśli jest celowe – stanowi przestępstwo wobec sakramentu. Oznacza bowiem stawianie prawa ludzkiego nad prawem boskim, oznacza postawienie własnej woli nad kościelny dogmat. Władza duchownych nie sięga tak daleko.”

UWAGA od Strefy Kobiet: polecamy uważnie przeczytać oryginalny tekst i przed cytowaniem poprawić błędy: w tekście znaleziono 1 błąd ortograficzny i sporo tzw. literówek. W tekście zacytowanym przez nas błędy zostały usunięte (mamy nadzieję, że wszystkie).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>