Bardzo nas to cieszy, że możemy Wam zaprezentować okładkę najnowszego numeru „Repliki” (nr 45). A na niej – polska tęczowa rodzina – czteromiesięczny Mateusz i trójka jego rodziców – Marta Abramowicz, Anna Strzałkowska i Lech Uliasz.
Marta i Ania zakochały się w sobie 4 lata temu. Mieszkają w Gdańsku, związek partnerski zawarły w Wielkiej Brytanii. Lech, tata Mateusza, jest ich przyjacielem.
O swojej rodzinie, o narodzinach i wychowaniu Mateusza opowiadają w wywiadzie Marty Konarzewskiej.
Lech: „Mam o 5 lat starszego brata, wszyscy w rodzinie czekali na jego ojcostwo, a tu nagle ja, gej, oświadczam: będę tatą!”
Ania: „Przyjaciel powiedział mi: przecież Ty będziesz świetną matką. I nagle oświeciło mnie, że tak, że mogę. Kiedy spotkałam Martę, wszystko się ułożyło”
Marta: „W Kampanii Przeciw Homofobii nauczyłam się, że rzeczy niemożliwe są w zasięgu ręki. Trzeba tylko zadziałać. (…) Tylko z Leszkiem mogłyśmy się tak dopasować, by zdecydować się na dziecko.”

Cały wywiad z Martą, Anią i Leszkiem oraz moc innych atrakcji – do przeczytania w najnowszej „Replice”. Najnowszy numer dostępny w prenumeracie i w najlepszych klubach LGBT-friendly już od najbliższej środy, 25 września!

Spotkanie promocyjne numeru – debata z udziałem Leszka Uliasza – odbędzie się w warszawskiej Bastylii 3 października (czwartek) o godz. 20.00.

 

Zachęcamy do lektury!

Jednak coś się zmienia, powoli, to powoli, ale jednak do przodu!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>