Na poprzednim poniedziałkowym spotkaniu w siedzibie Strefy nasze Panie 60+ zawiązały nową inicjatywę: STREFĘ BANKU CZASU I POMYSŁÓW. To było bardzo energetyczne spotkanie. Przystępujemy więc do działań. Działania skierowane są dla nich samych, na zasadzie wzajemnej pomocy, wsparcia, nauki i zabawy, ale również dla innych Pań 60+.

 

Najbliższe nasze działania, to:

– warsztat pielęgnacji dłoni – peeling dłoni (prowadzenie: Basia) (17.03.2014);

– warsztat genderowy „Oswajanie Stwora-Gendera” (Małgosia);

– nauka języka rosyjskiego (nasza lektorka: Tatiana);

– Dzień Kobiet Dojrzałych (10.03.2014)

– prelekcja „Dieta i witaminy dla seniorek” (Beata);

– Moja szafa – Twoja szafa – III edycja wymiany ubrań dla Pań Dojrzałych (DK Słowianin, 25.03.2014, g. 13.00-16.30)

 

Zdjęcie0015

 

Rękodzieło, szeroko rozumiana pomoc, nauka języka czy np. bycie oczami dla tracącej wzrok Ali, która z kolei obdarza nas swoim poczuciem humoru (skąd ta kobieta zna tyle kawałów, same nie wiemy 😉 ), to zasoby naszych Pań, które są ich siłą!

Nasze Kobiety zaczynają umawiać się na wspólne spacery, rozmawiają, spotykają się ze sobą, przekazują sobie informacje nt. wydarzeń w Szczecinie i chętnie biorą w nich udział, a co niemniej ważne – spotkają się z nami już od ponad od roku (już III edycja spotkań) i pracując w kręgu angażują się całymi sobą w nasze strefowe warsztaty wzmacniające dedykowane właśnie dla nich. Świetne refleksje rodzą się nam w czasie każdego ze spotkań, uczymy się ze sobą i od siebie, dobrze bawimy, ale też bywa, że oswajamy ciężkie tematy. Ale przede wszystkim nasze Panie wciąż odkrywają się na nowo, poznają lepiej i stają się silniejsze. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>