logo małe_jpg

 

Kolejny okres w Strefie wypełniony warsztatami, spotkaniami, rozmowami. Bardzo intensywny, pełen emocji, doświadczeń i refleksji.

Efekt? Dwa pytania: dlaczego? i po co?

***

DLACZEGO? – To pytanie zawiesza Cię w przeszłości. Niby idziesz do przodu, ale z głową odwróconą ku tyłowi. Koncentrujesz się na tym, co było, rozgrzebując, rozkładając na czynniki  pierwsze, przetrawiając kolejny raz to, co dawno minęło. Przez to słabo widzisz, co przed Tobą. Potykasz się o codzienność. Powielasz błędy. W końcu masz wrażenie, że nawet jeżeli krajobraz zmienia się przed Twoimi oczami, to i tak nie za sprawą Twojego ruchu. Odgrywasz od dawna rolę nic nie znaczącego statysty. W sumie nawet nie dryfujesz, jesteś mocno zakotwiczony/a… na naszych błędach.

PO CO? – Dzięki odpowiedziom na to pytanie masz możliwość nauki, wyciągania wniosków. Koncentrujesz się na rozwiązaniach. Zauważasz własne zmiany. Wykorzystujesz swoje możliwości. Jesteś w stanie unikać błędów. Kotwicami stają się Twoje cele.

Które z tych pytań pojawia się najczęściej w Twojej głowie? I po co? Na co właściwie chcesz sobie w życiu odpowiadać? Czemu te odpowiedzi mają służyć?

Możesz przejść przez niezliczoną ilość godzin terapii, warsztatów, treningów, odbyć wiele rozmów, przeczytać kolejne tomy książek i nie czuć zmiany, która by Cię satysfakcjonowała. Możesz w końcu odpuścić i stwierdzić: taki/a jestem, już się nie zmienię, tak już mam, takie miałem/am dzieciństwo, tak mi się ułożyło, na takiego trenera trafiłam, taka nieudolna terapeutka się mną zajmowała… taki los. A możesz w końcu zapytać PO CO? i odwrócić głowę, skupić się na tym, co przed Tobą i nawet jeżeli na początku na chwiejnych nogach, to po prostu zacząć stawiać kroki do przodu! Nigdy na to nie jest za późno!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>