Sobotni wieczór. Chwila po zakończeniu spektaklu Projekt Matka w Teatrze Kana.

Zaprosiłyśmy tym razem na MATECZNIKOWĄ rozmowę Magdalenę Kumor, inżynierkę, prywatną przedsiębiorczynię, prezeskę szczecińskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka”, mamę Michała, kobietę – jak sama się określa – samodzielną.

Dziękujemy Państwu za obecność, za żywe reakcje, za wzruszenia i spontaniczność.

Magdalenie dziękujemy za PRAWDZIWY przekaz, za SZCZERE podzielenie się z nami swoimi refleksjami i poglądami. Dziękujemy za anegdoty i ciekawe opowieści z miejsc, w których zarządzała wielkimi budowami. Za opinie nt. stereotypów dotyczących kobiet zarządzających mężczyznami i w dodatku wykonujących tzw. męskie zawody. Niezmiernie cenny dla  przekaz o niezwyczajnym-zwyczajnym życiu z dzieckiem z zespołem Downa bierzemy sobie szczególnie do serc.

Ważne, żeby:

nie zapominać o sobie,

nie zatracać się,

realizować swoje potrzeby,

nie odstawiać swojego życia na później,

nie izolować i nie ograniczać siebie i dziecka z niepełnosprawnością od otoczenia,

ale też nie stawiać mu zbyt wygórowanych celów.

Żyć zwyczajnie, z troską o siebie, po to też by m.in. mieć siły by podnosić się po chwilowych potknięciach. Magdalena te siły ma!

Dziękujemy za wartościowy wieczór!

Ps. Zaglądajcie na stronę „Iskierek”, znajdziecie tam informacje, filmiki z ich kampanii… Oswojone nieznane już tak nie straszy! Będziecie wiedzieli/wiedziały, jak zachowywać się w obecności osoby z zespołem Downa. Zrozumiecie, że najlepiej przy niej być po prostu sobą.

 

 

 

magda kumor matecznik

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>