Drogie Panie,

Zachęcamy Was, do wypełnienia kwestionariusza:

Link do kwestionariusza ankiety

Jego celem jest próba zrozumienia wielu aspektów życia kobiety w okresie menopauzy. Autorzy chcieliby w ten sposób jak najwięcej dowiedzieć się o problemach tego okresu i skutecznie leczyć najcięższe dolegliwości tego okresu.

Wasze zaangażowanie w ankietę pomoże określić liczbę kobiet zmagających się z tym kolejnym w życiu kobiet etapem przekwitania.

Autorami ankiety są: Jowita Rucińska, Monika Prylińska, Patrycja Strusińska, Elżbieta Grzeszczak, Kinga Jaroń SKN Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy, Kierownik kliniki: prof. dr hab. n. med. Marek Grabiec.

Kontakt: jowitarucinska@yahoo.de, skn.gip@gmail.com

 1. Maga says:

  Tak sobie myślę, że każda z nas jest inna i inaczej może przechodzić menopauzę. Nie jest dobrze, gdy lekarze nie są kompetentni, gdy ich zalecenia bardziej szkodzą, niż pomagają. Ważne jest jednak, żeby kobiety miały świadomość, że na ich dolegliwości jest sposób, że można im zaradzić i spokojniej przejść przez tę fazę szaleństwa organizmu. A nie wszystkie wiedzą i korzystają z pomocy.
  Internet, jako wstępna wiedza – tak, ale jako wiarygodne źródło wiedzy – moim zdaniem – nie bardzo.
  Warto jest radzić się, gdy mamy wątpliwości, kilku specjalistów i pracować z tymi tylko, których metody i zalecenia odpowiadają nam najbardziej.

 2. Barbara says:

  odebrałam ta ankietę jako sposób na zachętę do HTZ. Tymczasem to nie jest dla wszystkich i nie wszyscy lekarze się na tym znają. Moja Pani doktor (Invicta) tak namieszała w hormonach, że skończyło się operacją histeroktomi. Po operacji również wmuszano mi wręcz HTZ, strasząc, że się szybko zestarzeję. To jak dogmat – straszy i nie mówi jak. Tymczasem bez HTZ schudłam to co przytyłam w okresie wahania hormonów, włosy i tak już miałam siwe, a urosły mi i wzmocniły się, dzięki witaminom na włosy, skórę i paznokcie.
  Jak checie się dowiedzieć czegoś o menopauzie, to zróbcie ankietę dotyczącą menopauzy a nie HTZ. Podpowiem, że żródłem informacji w XXI wieku jest internet, a 50 latki są w stanie wpisać do wyszukiwarki menopauza.
  Możecie mój komentarz odebrać jako objaw zmiennych nastrojów w czasie menopauzy, albo konstruktywna krytykę.
  Pozdrawiam 🙂 Barbara

  • strefakobiet.org says:

   Szanowna Barbaro,
   Dziękujemy za Twój komentarz. Cieszymy się, że czytacie nasze artykuły. Niemniej jasno chcemy napisać, nikogo nie namawiamy do HTZ. Wierzymy, że odpowiednią wiedzę do takich rzeczy posiada lekarz i tylko lekarz.
   Pozdrawiamy.
   Strefa Kobiet

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>