Agnieszka Graff – po raz kolejny krótko i dokładnie przeprowadza nas przez ciekawe zagadnienie: tym razem na tapecie jest FEMEN. Dość kontrowersyjne feministki z Ukrainy, protestujące poprzez obnażanie swojego torsu w ramach protestu. Trudno nie zgodzić się z jednym stwierdzeniem: że FEMEN odbiera ciała kobiece i oddaje je kobietom. Jak mawiają: skoro do sprzedaży ciastek używa się ciała, dlaczego nie użyć go i do przekazu społecznego? Jak kilka lat temu jedna z uczestniczek wzięła udział w proteście w Szczecinie przeciwko budowie atomu w Zielonkach. Cała Polska mówiła o Szczecinie i femistkach z Femen – jedna z nich wystąpiła z nagim torsem i doczepioną piersią.
Cyt” Najbardziej zachwyca mnie Inna Szewczenko. Ironicznie uśmiechnięta, z błyskiem w oku i wiankiem na rozczochranych płowych włosach spokojnie tłumaczy, że na świecie panuje patriarchat i że to jest nieznośne. Jak go obalą, to się ubiorą. Jest bezczelna i bezkompromisowa. Piękna i nieustraszona. I to imię! Czy ultraradykalna feministka mogła sobie wymarzyć lepsze? Wygląda na to, że się wirtualnie zadurzyłam. Buszuję w necie, zbieram linki, nie mogę się nasycić. Jeszcze chwila i kupię sobie plakat z Inną. Ostatnio tak miałam w podstawówce, a wybrankiem był Harrison Ford (pamiętacie, jaki był cudny za młodu?).”
Polecamy gorąco.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>