Kolejne herstorie w naszym zbiorze. Historie kobiet obrzezanych z całego świata. Bardzo smutne historię o kobietach, które nie odczuwają żadnej przyjemności seksualnej, o kobietach, które zostały okaleczone gdy były małymi dziewczynkami. Na szczęście coraz częściej można im pomóc. Jak tego dowiesz się czytając cały artykuł, który gorąco polecam każdemu.

Cyt:”Pod pretekstem jednodniowej wyprawy na zbiór pomarańczy krewne zabrały ją na wieś. Tam grupka starszych kobiet zmusiła ją i 20 innych dziewczynek do położenia się na ziemi, a następnie wycięto im wargi sromowe i łechtaczkę podczas rytuału obrzezania kobiet, zwanego dziś bardziej stosownie żeńskim okaleczeniem narządów płciowych (Female Genital Mutilation, FGM).

– Pamiętam, że wyrywałam się i wrzeszczałam tak głośno, że jedna z kobiet usiadła mi na głowie i praktycznie mnie udusiła kiedy mnie cięły – opowiadała Zaria innej ofierze FGM, kiedy wymieniały się doświadczeniami przez zabiegiem.”

Więcej pod adresem:  http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-intymne/fgm-koszmar-140-milionow-kobiet/xsfwc

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>