fot. Beata Lechowicz

fot. Beata Lechowicz

Kasia Zwolak, nasza znajoma, przemiła osoba, otwarta na zmiany i zdeterminowana w swoich postanowieniach. Powiecie: przesłodzona laurka! Nic z tego!

Poznałam Kasię kilka lat temu na jednym z najważniejszych w moim dotychczasowym życiu cyklu warsztatów antydyskryminacyjnych w ramach projektu „Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami” (Fundacja Autonomia i Stowarzyszenie Kobiet Konsola). Cecha charakterystyczna Kasi: ujmujący uśmiech (i tak jej zostało do dziś 😉 ).

Po kilku latach było kolejne nasze wspólne doświadczanie, tym razem na szkoleniach Kongresu Kobiet, gdzie Kasia bardzo aktywnie działała.

***

kasia3

Teraz Kasia podjęła się nowego wyzwania i to jakiego! Wystartowała z Warszawy na swoim rowerze i wciąż jedzie, bo to daleka podróż, do Stambułu! Kasia chce doświadczać kontaktów z ludźmi, spisywać ich historie, po to by napisać książkę. Jak mówi, interesuje ją historia pojedynczego człowieka, bo wierzy, że każdy z nas ją ma.

Kasia na bieżąco zapisuje wszystko, co dotyczy podróży, kontaktów z ludźmi, uwiecznia ich na zdjęciach i przekazuje nam wszystkim. TU możecie współuczestniczyć w jej przeżyciach i przygodach:

https://www.facebook.com/GoGirlOnBike?pnref=lhc

http://girlonbike.co/

kasia2

 

Trasa, którą Kasia pokona to: start z Warszawy przez Kraków – Wiedeń – Lublanę – Zagrzeb – Belgrad – Sarajewo – Tiranę – Ateny aż do Stambułu. Łącznie około 5 tysięcy kilometrów!

 

***

Piszemy o Kasi, żeby Wam pokazać, że można robić w życiu nietuzinkowe rzeczy, podejmować niecodzienne wyzwania, zmagać się ze sobą, sięgać po nowe, przy okazji cieszyć się tym jak dziecko, uczyć, smakować i doznawać, po prostu SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA!

***

Więcej o tej wspaniałej, radosnej i upartej w realizacji swoich pomysłów Kobiecie i jej projekcie możecie przeczytać TU: https://polakpotrafi.pl/projekt/bike-stories i tu też możecie wspomóc drobną cegiełką całe przedsięwzięcie – bardzo warto!

***

Kasiu, bardzo Ci kibicujemy i trzymamy kciuki za sukces!

Jesteś wspaniałą osobą!

Dobrzej drogi i dobry, ciekawych ludzi na trasie!

*Zdjęcia zamieszczone za zgodą K. Zwolak

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>