Kolejny artykuł o prostytucji w Polsce. Co skłania kobiety do tej pracy? Jak ich praca wygląda? Czy są bezpieczne?

Przewija się też wątek legalizacji prostytucji. Czy jesteśmy w stanie rozmawiać spokojnie i rzeczowo na ten temat w Polsce? Czy jesteśmy gotowi na ukrócenie handlu kobietami i nielegalne burdele?

Cyt: „– Nie wiem, czy prostytucję należy zalegalizować. Raczej ucywilizować – uważa Joanna Garnier z La Strady. – Zapewnić ludziom sprzedaż seksu z odpowiednią ochroną prawną. Zadbać o oświatę zdrowotną, uwolnić od sutenerstwa. Legalizacja to rejestracja, a nie wydaje mi się, żeby społeczeństwo chciało wiedzieć, że w jednej ławce siedzi dziecko pani nauczycielki i pani prostytutki. Że może siedzi? Tak, ale dziś dziecko ma spokój.

– Zalegalizować! – Joanna Piotrowska jest zdecydowana. – Trzeba zacząć rozmawiać o ramach prawnych, a nie o moralności. Europa mówi: ”Mamy problem, spróbujmy się z tym zmierzyć”. A my mamy ”czyste ręce” i zakneblowane usta.”

Więcej na ten temat oraz same historie kobiet w artykule na stronie:http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,12100005,Praca_w_lozku__Codziennosc_polskich_prostytutek.html?as=

SKK Poleca cały artykuł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>