Wywiad z Anną Strzałkowską i Martą Abramowicz o ich nowym życiu, nowym, bo z 4-miesięcznym synkiem Mateuszem, ale też psem i kotem, i czuwającym przy nich tatą Mateusza – Leszkiem Uliaszem. 

teczowe_rodziny

 

Nigdy nie zapomnę tego momentu. Jechałam tramwajem w Gdańsku, ulicą Grunwaldzką i zobaczyłam jeden z plakatów „Niech nas zobaczą”. Rozpłakałam się. Pomyślałam: Boże, zmienia się rzeczywistość, zmienia się wszystko. Wtedy nie znałam żadnego geja, żadnej lesbijki – moja rzeczywistość była rzeczywistością heteroseksualną, katolicką, normatywną.” (Anna Strzałkowska)

Anna i Marta poznały się w 2009 roku, zakochały się w sobie, po 2 latach wzięły ślub w Wielkiej Brytanii, a w Polsce urządziły wesele dla przyjaciół. Potem przyszedł czas na dziecko…

V Festiwal Tęczowych Rodzin w Gdańsku (11-13 października) ma pokazać, że takich rodzin jest w Polsce wiele, normalnie żyją, pracują, mają swoje lepsze i gorsze dni, sukcesy i problemy… Tylko prawami różnią się od rodzin heteroseksualnych.

Źródło: http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/kraj/20131012/strzalkowska-abramowicz-niech-nas-zobacza-z-dziecmi

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>