Szczegóły dotyczące poszczególnych modułów:

Wszystkie spotkania oparte są na ćwiczeniach. Będzie też przestrzeń na podzielenie się z grupą własnymi przemyśleniami, doświadczeniami i pomysłami. Pracujemy w małych grupach, do 10 osób, więc każda z Was będzie miała dla siebie optymalną ilość czasu na doświadczanie.

1. Październik: TOŻSAMOŚĆ, czyli kim jestem i do czego jest mi ta wiedza potrzebna?

Brak świadomości na temat tego kim jesteś wywołuje w Twoim życiu chaos, brak oparcia w sobie, wzbudza lęki i zaburza zdrowe funkcjonowanie wśród ludzi. Człowiek zdefiniowany ma świadomość swoich zasobów i deficytów – pierwsze wykorzystuje do tego, żeby oswajać drugie i dzięki temu harmonijnie funkcjonuje.

Najczęściej na co dzień, w natłoku obowiązków, nie zastanawiamy się nad tym, kim jesteśmy, jakie mamy marzenia, dokąd dążymy. Ulegamy rutynie, poświęcamy się dla innych, zajmują nas codzienne obowiązki, a siebie odkładamy latami na później.

Zapraszam więc do tego, żebyś dała sobie czas tylko dla siebie na doświadczanie w kręgu kobiet, którym zależy, podobnie, jak Tobie, na zmianie swojego życia. To jest możliwe, a grupa to ułatwia i mobilizuje do wytrwania w postanowieniach.

Zapraszam więc. Wiele kobiet, po takich warsztatach ruszyło z miejsca.

2. Listopad: UWAŻNOŚĆ, czyli jak uwolnić się od oczekiwań innych i na co dzień odczuwać wewnętrzny spokój?

Możesz przebiec w szalonym pędzie swoje życie, w zmęczeniu, braku zadowolenia, w wiecznym odkładaniu na potem realizowania swoich potrzeb. Ale możesz też nauczyć się zwalniać, żyć przede wszystkim w teraźniejszości, więcej zauważać, mieć czas na odczuwanie zapachów, smaków, na czynne uczestnictwo w życiu swoich bliskich, na realizację swoich celów, na własny rozwój. To jest możliwe, choć ilość czasu, jaką będziesz dysponowała nie zwiększy się. To Ty nauczysz się, jak w tym czasie się poruszać, tak żeby przestać ulegać pędowi, żeby rozpraszać stres, czerpać zadowolenie z tego, kim jesteś i tak po prostu być zadowoloną z tego, co masz i jak żyjesz.

Zapraszam Cię na naukę życia z przyjemnością i dla przyjemności. Trzeba się zatrzymać, żeby sprawdzić czy jeszcze się pamięta po co właściwie się wciąż biegnie.

3. Grudzień: KREATYWNOŚĆ, czyli jak zadziwić siebie samą tym, jak wiele potrafię?

Wielu osobom wydaje się, że nie są kreatywne. Mówią, że niektóre formy aktywności nie są dla nich, że nic nie potrafią, a tak na prawdę blokuje ich stres i lęki. Nie sposób jest twórczo myśleć i działać, gdy non stop jesteśmy spięte i skoncentrowane na przewidywaniu przyszłych wydarzeń lub tkwimy w przeszłości, rozpamiętując porażki czy przykre zdarzenia. Po to by móc kreować swoje życie nasz umysł musi być spokojniejszy i wolny od przeciążających go ograniczeń.

To jak teraz funkcjonujesz możesz zmienić. Ważne żebyś zmieniła niekorzystne dla Ciebie nawyki, zapewniła sobie przestrzeń na swobodny przepływ myśli i zadbała o własne emocje, a zauważysz w krótkim czasie, jak wiele potrafisz. Gdy uaktywni się Twoja ciekawość, pokonasz wewnętrznego krytyka, wszystko stanie się prostsze.

Wydaje Ci się to zbyt trudne, a może nawet niemożliwe? Zapraszam Cię na spotkanie, w czasie którego zidentyfikujesz swoje ograniczenia i odczujesz, jaką przyjemnością jest kreowanie swojego życia.

4. Styczeń: RADOŚĆ, czyli jak czerpać zadowolenie z drobnostek i budować w sobie optymizm?

Kiedy za oknem chłód i wciąż jeszcze bardzo krótkie dni, z małą ilością słońca, kiedy okazuje się, że kolejny raz nie dotrzymujemy noworocznych postanowień, a w portfelu zbyt mało gotówki po grudniowych szaleństwach by poprawić sobie humor drobnym prezentem, a na dodatek media straszą nadciągającym Blue Monday, nic tylko ulec czarnym myślom!

Zrób tym razem odwrotnie!!! Na przekór, inaczej niż dotąd, zadbaj o siebie i zacznij zauważać pozytywne drobiazgi, które zdarzają się każdego dnia i czerp z nich siłę. Zamiast katorżniczych planów zrzucenia kilogramów czy przyswojenia języka obcego w miesiąc, zajmij się tym razem swoimi emocjami, obejrzyj je, sprawdź, co lub kto Ci szkodzi i hamuje, a w jakich sytuacjach i z jakimi osobami lubisz przebywać.

Optymizmu można się nauczyć. Wspólnie poszukamy dla Ciebie sposobów na zrobienie przestrzeni w Twojej głowie, dla tego, co dla Ciebie dobre. Optymiści mają takie same problemy, jak wszyscy, ale starają się je urealniać, rozwiązywać, szukać pomocy u innych, a przy tym zauważają też inne, oprócz czarnego, kolory w swoim życiu.

Zapraszam na rozpraszanie styczniowych mroków!

5. Luty: SPRAWCZOŚĆ, czyli jak wychodzić poza strefę komfortu i ulepszać swoje życie? 

Jedni mówią: „trudno, jest jak jest”, „tak mi się poukładało, nic nie poradzę”, ” a co będę zmieniać w tym wieku?”, „czy ja wiem, czy jak zmienię, to będzie lepiej?” – i tak żyją całymi latami w tej przestrzeni, przewrotnie nazywanej strefą komfortu. Zazwyczaj pełni lęków, niezadowoleni ze swojego życia, z zazdrością patrzą na tych drugich, którzy idą z rozmachem przez życie, rozwijają się, czerpią zadowolenie, z tego jak funkcjonują czy sprawnie radzą sobie z problemami.

To ważne, na ile czujesz swoją siłę, czym są dla Ciebie porażki, czy potrafisz ryzykować, samodzielnie podejmować decyzje i z zaangażowaniem podchodzić do wszystkich wyzwań.

Im więcej doświadczysz, tym będziesz bardziej sobie ufała i dzięki temu lepiej zarządzała swoim życiem. Sprawczymi się się stajemy! Zapraszam do wspólnego doświadczania!

6. Marzec: PRZEMIANA, czyli jak pokonać swoje lęki i autostres i stać się kobietą spełnioną?

Stres jest w 80% skutkiem interpretacji przez nas rzeczywistości. Tracimy w takich stanach mnóstwo energii. Projekcje czarnych scenariuszy lub odtwarzanie w kółko horrorów ze swojej przeszłości wytwarza w nas lęki, czyli stany oczekiwania zagrożenia, powodujące życie w ciągłym napięciu.

Do przemiany niezbędna jest energia, która pozwala zmierzać do wyznaczonego sobie celu, stąd też redukowanie autostresu i świadomość źródła lęków jest bardzo ważna.

Czy Ty na prawdę nie chcesz być osobą rozwijającą się, odczuwającą zadowolenie z życia, odnoszącą sukcesy i wychodzącą jak najszybciej z kryzysów? Czy nie uważasz, że już czas przerwać pasmo niepowodzeń i rozczarowań?

Zapraszam na doświadczanie przemiany!

7. Kwiecień: AUTONOMIA, czyli jak wyjść na prostą i poczuć, że w życiu wiele zależy ode mnie?

Bycie osobą samostanowiącą o sobie, asertywnie funkcjonującą wśród ludzi, znającą swoją wartość, przekonaną o swoich wyborach, ale też na tyle elastyczną, by zmieniać obrane kierunki, znającą swoje możliwości, umiejącą sobie radzić z trudnościami, odcinającą się od osób i sytuacji ciągnących w dół, to nie utopia, to jest możliwe do zrealizowania. Jednym przyjdzie to szybkiej, ponieważ mają ku temu większy zapas zasobów, a inni będą musieli włożyć w „postawienie się na nogi” więcej wysiłku.

Znając siebie, skupiając się na własnych potrzebach, redukując lęki i nadmiar stresu, rozwijając kreatywność, stając się coraz bardziej optymistyczną i otwartą na zdrowe kontakty z otoczeniem, będziesz w stanie stać się osobą silną, samodzielną, doceniającą się i mocno opierającą się na sobie samej, a dzięki temu będziesz wchodzić w nieuzależniające relacje z innymi.

Warto, prawda?

Zapraszam więc na siedmiomiesięczną przygodę z sobą samą. To wystarczający czas, żeby wypracować zmiany!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>