Przemoc w rodzinach, ta seksualna również, jest, istnieje i ma się całkiem dobrze. Istnieje na nią ciche przyzwolenie, w myśl dawnego stwierdzenie by nie ruszań tego, co rodzinne, nie mieszać się, nie ingerować, nie wtrącać.

Całymi latami gwałcone kobiety znoszą upokorzenie, strach, są bite, poniżane, boją się mówić o swojej sytuacji komukolwiek. Nie ma tu żadnej reguły co do ich wykształcenia, środowiska z jakiego pochodzą – gwałty małżeńskie dotyczą pań z tytułami naukowymi i tych bez jakichkolwiek dyplomów, tych z miast i tych z bardzo małych środowisk – nie ma reguły.

Niskie poczucie wartości, poczucie braku pomocy, osamotnienie, poczucie odpowiedzialności za rodzinę, zapieranie się siebie, po to by wizerunek rodziny i dobro dzieci nie zostały naruszone.

Źródło: http://polska.newsweek.pl/gwalty-w-malzenstwach-przemoc-domowa-molestowanie-seksualne-newsweek-pl,artykuly,271375,1.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>