Agnieszka Graff po raz kolejny trafnie o aborcji i mechanizmach działania tzw. prolajfersów i ich groźnych dla wolności milionów kobiet taktyce. Fundamentaliści chcą nam zamknąć drogę do decydowania o naszym ciele i życiu, drogę, która i tak jest już wąska i bardzo trudna. Już teraz lekarze boją się przeprowadzać badania prenatalne i podawać wyniki kobietom, straszą komisjami. Droga do przeprowadzenia legalnej aborcji to droga przez mękę.
Cyt: „Piszmy zatem i my listy do posłów. Może nawet warto zadzwonić? Szkoleń po naszej stronie raczej nie będzie, bo organizacje walczące o sprawiedliwość i prawa człowieka mają ograniczone budżety, ale mam kilka pomysłów na podtrzymanie konwersacji. Czy poseł wie, ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny? (153 zł). A może porozmawiamy o świadczeniu pielęgnacyjnym dla opiekunów, którzy zrezygnowali z zatrudnienia? (620 zł). Kolejny temat to renta socjalna dla osób dorosłych niepełnosprawnych od urodzenia lub dzieciństwa (600 zł). Czy poseł próbował żyć za takie pieniądze? Czy wie, jakie są realne koszty terapii i opieki? Niedawno zlikwidowano świadczenia dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, w rodzinach gdzie dochód na członka rodziny przekroczy 623 zł – czy poseł ma dla nich jakieś rady? Jeśli rozmowa się rozkręci, możemy jeszcze spytać, czy poseł słyszał, że ogromna większość rodzin niepełnosprawnych dzieci to samotne matki, bo ojcowie, jak to się ładnie mówi „nie wytrzymują ciśnienia”? Doprawdy, jest o czym rozmawiać.”
Polecamy cały tekst.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>