Kolejny świetny tekst na temat aborcji w Polsce. tym razem Iza Desperak analizuje sytuację w Polsce,którą porównuje do Irlandii. I słusznie. Mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji takiej jak w Irlandii, która dopiero po śmierci młodej dziewczyny złagodziła swoją ustawę aborcyjną.

Więcej pod adresem:  http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20130921/desperak-zmuszone-do-szczescia

Cyt: „Czy można kogoś zmuszać, żeby podjął się opieki nad dzieckiem do końca swojego życia, tracąc środki na utrzymanie i w zasadzie bez żadnego wsparcia z zewnątrz? Zwłaszcza że częściej to matka zostaje z chorym dzieckiem sama, nie mogąc liczyć ani na współdzielenie opieki, ani wydatków.

Jaką propozycję „obrońcy życia” mają dla dzieci urodzonych z ciężkimi wadami? Jakie mają propozycje dla kobiet i rodzin przechodzących traumę utraty ciąży? Czy można nazywać obrońcami życia osoby, które nie oferują żadnego wsparcia dla dzieci ciężko upośledzonych, które się już urodziły, oraz ich rodzin? Prawo do pochówku i modlitwa nie wystarczą, bo ustawa obejmie także niewierzących. Jak dotąd NFZ nie refunduje kompleksowej opieki terapeutycznej rodzinom, które oczekiwane dziecko straciły.”

Polecamy lekturze cały artykuł.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>