Jesteśmy już po kolejnym przystanku naszej siedmiomiesięcznej przygody W podróży po noweRADOŚĆ.

Czym jest dla Ciebie radość? Jak często ją odczuwasz? Czy umiesz o nią dbać? Czy potrafisz trwać w stanie radości, zadowolenia? Czy odczuwasz gotowość na to, co przyniesie kolejny dzień? Czy jesteś otwarty/a na kontakty z ludźmi? Czy nie blokujesz się na nowe wyzwania? Czy odczuwasz siłę by brać życie takim, jakie jest? Czy uświadamiając sobie napięcie w ciele, potrafisz na bieżąco redukować je, po to by jak najszybciej wracać do stanu zadowolenia? Czy dbasz o swój wypoczynek? Czy relaks sprawia Ci przyjemność? Czy potrafisz zachwycać się, śmiać do łez, bawić, doświadczać nowego? Czy dbasz o to by sprawiać sobie małe przyjemności? Czy nie zaniedbujesz seksu, dbasz o to by był dla Ciebie pełen rozkoszy i wyzwolenia? Czy dajesz sobie prawo by być sobą? Czy umiesz brać i dawać? Czy pamiętasz o wyrażaniu wdzięczności? Czy dbasz o swoje granice?

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

 

Czy pamiętasz o uśmiechu? Uśmiechu do siebie samej/go siebie? Uśmiechu do innych, ot, tak, bez większej przyczyny, bez powodu? Czy pamiętasz o tym by karmić siebie pozytywnymi myślami, emocjami, po to by mieć siłę na zmagania z codziennymi wyzwaniami.

Radość nie ma nic wspólnego z wesołkowatością. To nie przykrywka cierpienia czy zażenowania.

Pomyśl nad tym, co pokazuje Twoja twarz. Za jaką maską się ukrywasz? I po co właściwie Ci ta męka ciągłego kamuflowania i blokowania samej/go siebie?

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

Fot. Fundacja Strefa Kobiet

Gdy słyszysz polecenie: narysuj maskę/twarz taką, którą byś chciała nosić jak najczęściej, stan do którego dążysz, który by Cię zadowalał, co wtedy tworzysz: odbicie swojej twarzy z naniesieniem kilku szczegółów, które ją rozświetlą, dodadzą jej jeszcze więcej energii i blasku czy perfekcyjną konstrukcję całkowicie kamuflującą Twoje rysy, zmieniającą Twoje cechy charakterystyczne na obce, może podpatrzone u innych, a Twoim zdaniem lepsze, wartościowsze? Udoskonalisz, to co wspaniałego już masz, po to by było Ci lepiej w życiu czy zabudujesz się jeszcze szczelniej i jeszcze bardziej stracić z samą/ym sobą kontakt?

Wędrówka trwa – w lutym dotrzemy do przystanku SPRAWCZOŚĆ! A tymczasem już za kilka dni następna grupa wspaniałych Kobiet wyruszy w swoją wędrówkę! Do zobaczenia na szlakach 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>