W ubiegły weekend Pomagacze i Pomagaczki z całej Polski zjechali/ły się na dwa dni do KPH na podsumowanie dwuletniego szkolenia Wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQ. Bardzo pożyteczne spotkanie, tym bardziej że miałam wrażenie, że przyjechały osoby tak na serio zainteresowane tematem. To niełatwa do ogarnięcia strefa, ale bardzo pociągająca w swojej trudności i delikatności.

Spotkanie oscylowało przede wszystkim wokół wymiany doświadczeń, informacji zwrotnych, wyjaśniania wątpliwości – dużo tego było, a i tak miałam wrażenie, że poruszyliśmy/łyśmy jedynie nikły procent problemów, odpowiedzieliśmy/łyśmy sobie tylko na niewielką ilość pytań. Mimo wszystko był to dla mnie bezcenny czas: wymiana doświadczeń, wspólne rozwiązywanie problemów, a przede wszystkim sieć nowych kontaktów z całej Polski!

Bardzo wartościowe było dla mnie spotkanie z dr Danielem Bąkiem, psychologiem i psychoterapeutą, twórcą Programu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego „Tęczówka” (od 2009). Od dawna zaglądam na jego stronę i korzystam z materiałów. Polecam: http://www.psychoterapia-lgbt.pl/

Innego rodzaju przeżyciem i wartością było dla mnie spotkanie z Tamarą Uliasz. Przeczytajcie o tej mądrej Kobiecie, bardzo warto: http://akceptacja.uniainteractive.pl/o-nas/tamara-uliasz/.

Prezent przekazany nam przez p. Tamarę, świeżo wydaną publikację, rozmowy Wiktorii Beczek z rodzicami osób LGB, „Rodzice, wyjdźcie z szafy!”, z przemową prof. Moniki Płatek, pochłonęłam jednym tchem. Dziękuję za nią, dostarcza dużo pozytywnych emocji i pokazuje, że nawet tzw. trudne tematy można „przetrawić” i żyć ze sobą pozytywnie.

Rozjechaliśmy/łyśmy się do swoich miejscowości, wróciliśmy/łyśmy do swoich miejsc pracy bardziej gotowi/e do jeszcze aktywniejszego pomagania i podejmowania coraz trudniejszych wyzwań.

Dzięki wielkie dla KPH za zaproszenie do projektu, a Kasi, Magdzie i Janowi za realizację. Piszcie już następne dobre projekty dla nas 🙂 Bardzo czekam 🙂

Fot. Fundacja Strefa Strefa Kobiet

Fot. Fundacja Strefa Strefa Kobiet

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>