Przez cały okres naszej działalności społecznej spotykałyśmy i spotykamy nadal mnóstwo ciekawych, kreatywnych kobiet, w różnym wieku, wykonujących różne zawody, pochodzące z różnych środowisk, mieszkające w miastach większych i mniejszych czy na wsiach… Z niektórymi z nich pozostajemy w luźnych relacjach, zazwyczaj takich od przypadku do przypadku, a właściwie od wydarzenia do wydarzenia, od kolejnego szkolenia do następnego czy od projektu do projektu. Z innymi, z racji prowadzonych działań czy zwyczajnej sympatii, pozostajemy w bliskich i częstych kontaktach, podpatrujemy ich działania, konsultujemy własne pomysły czy pomagamy w przedsięwzięciach, do których wsparcia jesteśmy zapraszane.

I tak zrodziła się idea wspólnych spotkań w Strefie przy dobrym filmie, idea przejęta (po wcześniejszych uzgodnieniach) od naszej toruńskiej znajomej, doktorantki i badaczki z UMK, sympatycznej osoby, ciekawej ludzi, miłośniczki przemierzania ulic miasta za pomocą roweru, feministki i kociary, Beaty Bielskiej. Beata: „Mam potrzebę spotykania się z ciekawymi, inteligentnymi kobietami, które nie boją się słowa na „F”, dla których feminizm jest elementem pozytywnej identyfikacji. Chcę z Wami oceniać (nie)dobre kobiece kino w doborowym towarzystwie.”

Tak więc po Toruniu w Szczecinie powstaje platforma do comiesięcznych spotkań przy filmie i dzielenia się refleksjami po każdej emisji. A to wszystko jesienią i zimą, w przytulnym wnętrzu Strefy, w starej kamienicy, przy herbacie z imbirem.

Na początek proponujemy film „Histeria – Romantyczna historia wibratora” z 2011 r. (http://www.filmweb.pl/film/Histeria+-+Romantyczna+historia+wibratora-2011-536959/descs). Ciekawa historia, pełna dobrego humoru i optymizmu.

Fragment filmu: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-26574

 

Zapraszamy nasze znajome i znajomych.

Zgłoście chęć swojej obecności telefonicznie, do Małgosi: 506 074 740 lub maila: strefakobietszczecin@gmail.com

wieczór filmowy

Wyk. Stowarzyszenie Strefa Kobiet

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>