7 maja | godzina 20:15 | wstęp wolny

Zdjęcie użyczone – własność: Maciej Duda

 

W ramach Projektu: Matecznik zapraszamy na kolejne spotkanie i dyskusję – Kobiety i mężczyźni – rok 2016. Tym razem naszym gościem będzie dr Maciej Duda.

Kobiety-matki, kobiety-żony, kobiety-pracujące, kobiety-bezrobotne… Te z dużych i małych miast i te ze wsi. W różnym wieku i z różnymi zasobami. A obok nich mężczyźni-ojcowie, mężczyźni-mężowie, mężczyźni-pracujący i ci bez zatrudnienia. Z różnymi potencjałami, z różnych środowisk. Jak wpływamy na siebie, czy i jak się uzupełniamy, w jakich relacjach pozostajemy ze sobą? Co nas od siebie oddziela, co generuje konflikty? Do czego dążymy razem, ale też o co toczymy ze sobą płciowe boje?
Jak odnajdujemy się w 2016 roku: jakie widzimy dla siebie możliwości rozwoju, jakie mamy obawy i nadzieje, na jakie zmiany liczymy? Czego chcemy dla siebie samych, dla naszych rodzin, a co zaburza nasze spokojne funkcjonowanie?
O tym m.in. porozmawiamy w sobotni wieczór, na który serdecznie zapraszamy!

Moderatorki spotkania: Karolina Delmaczyńska i Małgorzata Mrozik (Fundacja Strefa Kobiet).

Maciej Duda – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, badacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor artykułów naukowych, monografii „Polskie Bałkany. Proza postjugosłowiańska w kontekście feministycznym, genderowym i postkolonialnym. Recepcja polska” (2013) i „Dogmat płci. Polska wojna z gender” (2016). Współredaktor trzech tomów raportu „Gender w podręcznikach” (2016). Stypendysta Narodowego Centrum Nauki. Jako trener antydyskryminacyjny współpracuje z instytucjami państwowymi, prywatnymi i pozarządowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>