FAL

12. Feministyczna Akcja Letnia

Zapraszamy na 12. Feministyczną Akcję Letnią! Obóz odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia na Śląsku Cieszyńskim. Podczas 10 dni uczestniczki będą brać udział w warsztatach, dyskutować, oglądać filmy, wypoczywać i kąpać się w okolicznej rzece.

Feministyczna Akcja Letnia (FALa) to edukacyjny obóz dla kobiet*, organizowany corocznie przez nieformalną grupę Ulica Siostrzana. Obóz jest przestrzenią dialogu, konsensualnego podejmowania decyzji, krytycznego myślenia i szacunku dla różnorodności.

Wspólnymi założeniami, które przyjmują i promują zarówno organizatorki, jak i uczestniczki obozu, są: feminizm (definiowany na różne sposoby), współpraca kobiet* oraz szeroko pojmowana równość (równość kobiet i mężczyzn, osób o różnorodnych tożsamościach płciowych, orientacji psychoseksualnej, statusie rodzicielskim, pochodzeniu etnicznym, stopniu sprawności, wieku, statusie ekonomicznym i innych), otwartość, odpowiedzialność za siebie i współodpowiedzialność za wydarzenie, w którym uczestniczą.

*Kobieta/dziewczyna – osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna i/lub socjalizacji do roli kobiety (także osoba transseksualna i transgenderowa).

FALa odbywa się dzięki wsparciu Fundacji Autonomia. Matronaty: akcja „Dziewczyny na Politechniki”, portal Codziennik Feministyczny, Fundacja Feminoteka, Le Monde Diplomatique – edycja polska, portal ngo.pl, Stowarzyszenie Nomada, Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, pismo Replika, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych, Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo, Fundacja Trans-Fuzja, pismo Zadra.

Kiedy: 23 lipca do 2 sierpnia 2015 roku

Gdzie: Drogomyśl k. Skoczowa (woj. śląskie)

Więcej na: www.siostrzana.org, facebook.com/siostrzana oraz pod numerem telefonu (+48) 661-889-938 (najlepiej dzwonić po 14:00)

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>